دسته‌بندی نشده

لوله پلی امید چیست ؟

لوله پلی امید برق

لوله پلی امید ( polyamid pipe ) که به اختصار به ان لوله ی PA نیز گفته میشود . می توان گفت یکی از پرکاربرد ترین لوله هایی که درجهان مورد استفاده قرار میگیرد لوله برق پلی امید می باشد.
از لوله برق پلی امید در تمامی اماکنی که برق وجود دارد استفاده می شود و دلیل استفاده از لوله برق ها این است که به عنوان عایق و پوشش استفاده می شود بدین صورت که سیم های برق دارای جریان الکتریکی را از داخل این لوله ها عبور می دهند تا از خطراتی چون : برق گرفتگی و اتش سوزی جلو گیری شود و سیم های برق عمر بیشتری داشته باشند .

تعریف لوله پلی امید :

نام عمومی پلی امید نایلون است و عضوی از خانواده پلیمر های مصنوعی محسوب میشود . پلی امید توسط والاس کارترز تولید شده است .

به دلیل اینکه این پلیمر از اتصال واحد های تکرار شونده پیوند آمید تولید می شود ، نام ان را پلی امید نهادند .

لوله برق پلی امید چیست ؟

پلی امید ها از خانواده پلیمر ها هستند که در دو دسته قرار می گیرند :

  • دسته اول بر پایه ی ماده اولیه دی این و اسید دی کربن شکل می گیرند و تعداد اتم های کربن فرد است و جاذبه بین مولکول های اتم کم است در نتیجه پلیمر های نرم با قدرت ضربه پزیری بالایی ایجاد می شود یعنی دارای انعطاف زیادی هستند .
  • دسته دوم آنها برپایه ی ماده اولیه دی امین شکل می گیرند و تعداد اتم های کربن زوج است و در نتیجه جاذبه بین مولکول های اتم زیاد است و کشش مکانیکی پلیمر بسیار بالا هست یعنی دارای سختی و استحکام بالایی است .

ویژگی های لوله پلی امید ؟

پلی امید ماده ای اشتعال پذیر می باشد اما در دمای منفی 30 درجه و بالای 70 درجه سانتی گراد نیز قابل استفاده می باشد به همین دلیل از پلی امید ها برای ساخت اشیاء مختلف استفاده می کنند که یکی از آنها لوله های برق پلی امید می باشد .

در خصوص ویژگی های لوله پلی امید می توان گفت به علت شیری بودن این مواد و قابلیت رنگ پذیری بالا می توان لوله را به رنگ دلخواه تولید نمود.

لوله پلی امید برق

لوله پلی امید برق

لوله های پلی امید مقاومت بالایی در مقابل ضربه پذیری دارند و همچنین مقاومت بسیار بالایی در مقابل حلال ها و مواد نفتی و ساییدگی دارند .

لوله پلی امید به دلیل برخوردار بودن از ویژگی مثبت انعطاف پذیری بالا باعث می شود ترک خوردگی به ندرت اتفاق بی افتد .

از سایر ویژگی های این لوله ها می توان به مقاوم نبودن در مقابل اسید های قوی اشاره نمود.

شایان ذکر هست لوله پلی امید به علت سبک وزن بودن کاربردی هست و همچنین حمل و نقل ان نیز اسان است.

نقاط ضعف لوله برق پلی امید :

  • اشتعال پذیری لوله پلی امید مهم ترین نقطه ضعف ان محسوب می شود از این رو پیشنهاد می شود در دمای مناسبی به کار رود .
  • لوله پلی امید مقاومت بالایی در مقابل اسید های قوی ندارد .
  • لوله پلی امید اب زیادی به خود جذب می کند .

قیمت لوله برق پلی امید چگونه هست ؟

قیمت لوله برق پلی امید نسبت به دیگر لوله های برق بسیار مقرون به صرفه هست در نتیجه تقاضا برای این نوع لوله بیشتر می باشد شایان ذکر است لوله پلی امید انواع مختلفی دارد مثل دوجداره خط دار و بدون خط که بسته به نوع آن و ضخامت ، ابعاد ، قطر و وزن آن قیمت گذاری می شود جهت اطلاع از انواع قیمت لوله برق پلی امید و اطلاعات بیشتر در مورد لوله برق پلی امید می توانید با مشاورین نت لوله تماس حاصل فرمایید .

فراموش نکنید نت لوله قادر به تولید هر نوع لوله ای با قطر ، وزن ، طول ، ابعاد و رنگ دلخواه شما عزیزان می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *